KEMALİST ATILIM BİRLİĞİ
12'nci GENEL KURULU TOPLANDI

"Kuvayi Milliye Kazanımlarından Vaz Geçilmez"

Kemalist Atılım Birliği’nin 12’nci Olağan Genel Kurulu 12 Kasım 2005 tarihinde toplandı.

Yoğun katılımın olduğu genel kurul, Celal Bayar Vakfı Başkanı, Kemalist Atılım Birliği Onur Kurulu Üyesi Dr. Nilüfer BAYAR GÜRSOY’un Mesajı ile açıldı.

BAYAR ‘ın mesajında; ATATÜRK ilkeleri etrafında birleşmenin bugün her zamankinden daha gerekli olduğunu vurguladığı görüldü.

Divan Başkanlığını Dr.Aydın YILDIRIM’ın , Divan üyeliklerini ise Fazilet KARADUMAN ile M.Celal ÇETİN’in yaptığı Genel kurul DYP Genel Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Kamil Turan, Prof. Dr. Anıl Çeçen, Emekli Cumhuriyet Başsavcısı Nusret Demiral, eski milletvekilleri ve demokratik kitle örgütü temsilcileri gibi Kemalizm, cumhuriyet ve Türkiye Cumhuriyeti’nin bölünmez bütünlüğünün savunucusu değerli konuşmacıların çok önemli tespitlerine ve çözüm önerilerine sahne oldu.

Yapılan konuşmaların tek bir mesajı vardı: “Kuvayı Milliye’nin kazanımlarından vazgeçilemez...”

Yeniden seçilen
Genel Başkan
Mete İzzet ÖZCANOĞLU


"KEMALİST ATILIM BİRLİĞİ DİM DİK AYAKTA"
Genel Başkan Özcanoğlu, Kemalist Atılım Birliği’nin, 12. Genel Kurulu’nda en küçük bir lekeye mahal vermeden dimdik ayakta olduğunu belirterek konuşmasına başladı. Önceki genel başkanları rahmet ve saygıyla anarak konuşmasını sürdüren Mete İ. Özcanoğlu, önce Kemalist atılım Birliği’nin “Sakarya’dan Dumlupınar’a Adım Adım” projesini anlattı. Bu projenin, mili uyanış açısından çok önemli olduğuna vurgu yapan Özcanoğlu, projenin ancak Kemalist Atılım Birliği üyeleri ile Kemalistler’in gönüllü katkılarıyla ayakta durabildiğini söyledi. “Kocatepe’yi görmekle Atatürk’e ve Atatürkçülük’e saldırının gerçek nedenleri daha iyi anlaşılacaktır” diyen Özcanoğlu, ulusal güçbirliği hareketlerine de benzer saldırı ve karalama kampanyalarının sürdürüldüğünü hatırlattı.

Bütün bu kampanyalara karşın her türlü saldırıların aşılacağını belirten Kemalist atılım Birliği Genel Başkanı Mete Özcanoğlu şöyle devam etti: “Ulusalcı çizgide, Atatürkçü çizgide, Türkiye’nin çıkarları için her örgütle, sendikayla bir araya gelmeye ve bu emperyalist saldırıyı durdurmaya mecburuz. Vatan mutlaka esenliğe kavuşacak, millet mutlaka mutlu olacaktır. Çünkü kendi esenliğini ve mutluluğunu ülkenin esenliği ve mutluluğu için hiçe sayan vatan evlatları çoktur.”

Kamil Turan
DYP Genel Başkan Yardımcısı


"ÖNCE DEVLET Mİ?
DEMOKRASİ Mİ?" ...  ›

Nusret DEMİRAL
KAB Onur Kurulu Üyesi
E. DGM Başsavcısı


" DEVLETİN GÜCÜ HER
YERDE HAZIR VE NAZIR
OLMALI" ...  ›
Müjdat KARAYERLİ
Eski Milletvekili


"KENDİ BENLİĞİNİ BİLMEYEN MİLLET" ...   ›

Yılmaz HASTÜRK
Eski Milletvekili

"KEMALİSTLERİN HER BİRİ KARANLIKLARI DELEN IŞIK HÜZMELERİDİR"

M. Arif DEMİRER
KAB Genel Yönetim Kurulu Üyesi/ Kemalizm 1938 ve DP 1946 Siteleri Yöneticisi/Araştırmacı-Yazar

"KEMALİST ATILIM EŞİTTİR ATATTÜRK’ÜN CUMHURİYET DEVRİMLERİ"

Hasan Ömer ÖZDÖNMEZ
Türk Dünyası İnsan Hakları Derneği Genel sekreteri-Hür Demokratlar Fikir Kulübü Derneği Genel Başkan Vekili

"BU KONGRENİN GELECEĞE BİR IŞIK OLACAK"

Hüseyin KARANLIK
İP Genel Başkan Yardımcısı

"DİP DALGASI TEK BİR MECRADA VE HEDEFTE BİRLEŞMELİ"

Hulusi GÜNEŞ
Tüm Emekli-Sen Genel Başkanı

"KURTULUŞ ANCAK ATATÜRK’LE"