1942 YILINDA ADANA'DA DOĞDU. 1960 YILINDA BURSA IŞIKLAR ASKERİ LİSESİ'NDEN,1962 YILINDA KARA HARP OKULU'NDAN, 1973 YILINDA KARA HARP AKADEMİSİ'NDEN MEZUN OLDU.TÜRK SİLAHLI KUVVETLERİNİN ÇEŞİTLİ KIT'A VE KARARGAHLARINDA GÖREV YAPTI. 1993 YILINDA, ANKARA'DA GENELKURMAY PERSONEL BAŞKANLIĞI PLAN ŞUBE MÜDÜRÜ İKEN 30 AĞUSTOS 1993'DE KADROSUZLUK NEDENİYLE KURMAY ALBAY RÜTBESİ İLE EMEKLİYE AYRILDI.

     HACETTEPE ÜNİVERSİTESİ ATATÜRK İLKELERİ VE İNKILAP TARİHİ ENSTİTÜSÜ'NDE OCAK 2000'DE MİLLİ GÜVENLİK KAVRAMI VE TÜRKİYE CUMHURİYETİ'NDE MGK VE MGK GENEL SEKRETERLİĞİ KONULU TEZİ İLE ATATÜRK İLKELERİ VE İNKILAP TARİHİ DOKTORA DERECESİNİ ALDI. MİLLİ GÜVENLİK AKADEMİSİ'NİN 44'NCÜ DÖNEM MÜDAVİMLERİNDENDİR.

     1995 YILINDAN BERİ MGK GENEL SEKRETERLİĞİ'NDE MÜ?AVİR OLARAK GÖREV YAPMAKTADIR. AYNI ZAMANDA HARP TARİHİ UZMANI OLUP, KARA HARP OKULU'NDA HARP TARİHİ ÖĞRETİM ÜYELİĞİ YAPMIŞTIR.

     KEMALİST ATILIM BiRLiĞİ'NİN "GAZİ MUSTAFA KEMAL'le SAKARYA'dan DUMLUPINAR'a ADIM ADIM" KAPSAMINDAKİ GEZİLER DR.ORHAN COŞKUN'UN REHBERLİĞİNDE GERÇEKLEŞTİRİLMEKTEDİR. DR.ORHAN CO?KUN, MİLLİ GÜVENLİK AKADEMİSİ'NDE ATATÜRKÇÜ DÜŞÜNCE SİSTEMİ İLE İLGİLİ OLARAK KONFERANSLAR VERMEKTE, AYRICA ÇANAKKALE MUHAREBELERİ İLE İLGİLİ HARP TARİHİ VE KÜLTÜR GEZİLERİNE KATILMAKTADIR.

EVLİ OLUP, BİR OĞLU VE BİR KIZI VARDIR

 

ANASAYFA
KURTULUŞ SAVAŞI VE BİZLER
Gelin SAKARYA'dan DUMLUPINAR'a ADIM ADIM Birlikte olalım
GENEL KOORDİNATÖR Emekli KURMAY ALBAY DR. ORHAN COŞKUN
GEZİ PROGRAMI VE GEZİ HARİTASI
SAKARYA MEYDAN SAVAŞI BAŞKOMUTANLIK KARARGAHI Alagöz Köyü POLATLI
SAKARYA MEYDAN SAVAŞI Polatlı Duatepe Mevzileri
KOCATEPE
DUMLUPINAR BAŞKOMUTAN MEYDAN SAVAŞI
BİTMEYEN SAKARYA
İLETİŞİM


KEMALİST ATILIM BİRLİĞİ

"GAZİ MUSTAFA KEMAL'le SAKARYA'dan DUMLUPINAR'a ADIM ADIM" GENEL KOORDİNATÖRÜ Emekli KURMAY ALBAY


DR. ORHAN COŞKUN

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

İleri -->